26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Młodzież uczy dzieci programować w Minecraft

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

„Młodzież uczy dzieci programować w Minecraft” pod takim hasłem w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Radomiu odbyły się zajęcia, podczas których uczniowie Zespołu Szkół Technicznych uczyli kodowania uczniów PSP 15 w aplikacji Minecraft: Education Edition. Uczniowie ZST to uczniowie 3 klasy technikum informatycznego, natomiast uczniowie PSP 15 to dzieci uczęszczające na zajęcia koła informatycznego. To nowe doświadczenie zarówno dla tych starszych, jak i młodszych uczniów. Zajęcia poprzedziły przygotowania. Uczniowie ZST pod okiem swojego nauczyciela Artura Rudnickiego opracowali materiały, scenariusze i z taką wiedzą stawili się w PSP 15. Natomiast uczniowie PSP 15 z dużym zaciekawieniem czekali na te zajęcia i bardzo chętnie przystąpili do pracy. Minecraft: Education Edition stwarza duże możliwości w zakresie edukacji, jest narzędziem pozwalającym na innowacyjny i kreatywny sposób przeprowadzenia zajęć. Wszystkie te walory mogliśmy zaobserwować podczas zajęć. Rozwijanie wyobraźni, widzenia przestrzennego czy kreatywności zostało połączone z koniecznością rozwiązywania stawianych zadań, nauką języka angielskiego czy matematyką. Starsi uczniowie wystąpili w roli nauczycieli i sądząc po opiniach młodszych kolegów wywiązali się ze swojego zadania doskonale. Nad zajęciami czuwali nauczyciele: Dorota Ługowska (PSP 15) i Artur Rudnicki (ZST).

Skip to content