26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Skype-a-Thon w Zespole Szkól Technicznych

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Skype-a-Thon to globalne wydarzenie edukacyjne, które umożliwia uczniom wirtualną podróż dookoła świata i łączenie się poza klasą. Skype-a-thon czyli święto Skype – polega ono na tym że wykorzystując aplikację Skype należy połączyć się z innymi szkołami z innych krajów, kontynentów, dzięki temu kolekcjonujemy wirtualne mile/kilometry, które potem możemy sobie podliczyć. Nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu zaangażowali się w ten specyficzny maraton. Podczas Skype-a-thonu połączymy się z uczniami i nauczycielami z Bangladeszu, Szwecji, Indii, Austrii, Turcji, Portugalii, Argentyny, Gruzji, Malezji, USA, Niemiec, Polski, Czech, Węgier oraz Ukrainy
cała podróż to ponad 55 000 wirtualnych km.

Podczas Skype -a – thonu będziemy prowadzili różne aktywności na skype: 
– wirtualna wycieczka po naszej szkole (gdzie uczniowie w roli przewodników będą oprowadzali i opowiadali o ZST oraz o naszym kraju zagranicznym gościom,
– lekcja na skype – z Australijczykiem Markiem Sparvellem – odpowiedzialnym w firmie Microsoft za sektor Edukacyjny, Philippe Rogge – Vice Prezesem Korporacyjnym w firmie Microsoft, oraz Karoliną Kapicą – pracownikiem firmy Microsoft w Polsce.
– mystery skype -najatrakcyjniejsza forma użytkowania skype, która jest rodzajem specyficznej gry gdzie uczniowie z dwóch klas muszą odgadnąć z jakiego kraju pochodzą rozmówcy zadając pytania na które mogą uzyskać tylko odpowiedź TAK lub NIE

Harmonogram wirtualnych wycieczek po ZST
Wt 28.11.17
Godzina 8 Skype Call Mark Sparvell; Wirtualna wycieczka goście z Indii
Godzina 13.25 Mystery skype w języku niemieckim
Godzina 14. Skype Call Pierre Rogge, Wirtualna wycieczka goście ze Szwecji, Skype Call Karolina Kapica Microsoft Polska

Śr 29.11.17
Godzina 8. Wirtualna wycieczka goście z Bangladeszu
Godzina 9. Wirtualna wycieczka goście z Austrii oraz Turcji
Godzina 10.40 Wirtualna wycieczka goście z Portugalii
Godzina 11:45 Mystery skype w języku niemieckim
Godzina 12.30 Wirtualna wycieczka goście z Argentyny
Godzina 14.40 Wirtualna wycieczka goście z Malezji
Godzina 15.10 Wirtualna wycieczka goście z Gruzji

Skip to content