26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Europejski Dzień Języków Obcych

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Dnia 2 października 2017 roku, po raz dwunasty, Komisja Języków Obcych zorganizowała imprezę szkolną poświęconą obchodom Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Tego dnia, młodzież zaprezentowała swoją wiedzę na temat historii i kultury krajów, w których obowiązuje język angielski, niemiecki i rosyjski. Program został wzbogacony prezentacjami multimedialnymi i quizami przygotowanymi przez nauczycieli języków obcych.

Na początku uczniowie klasy 4S przedstawili historię Dnia Języków Obcych, który obchodzony jest w wielu krajach europejskich od 2001 roku. Następnie uczeń klasy 2A  przedstawił  prezentację multimedialną na temat ciekawostek związanych z nauczaniem języków obcych w różnych krajach europejskich. Nauczyciele języka angielskiego, rosyjskiego oraz niemieckiego zapoznali uczniów z ciekawymi, nietypowymi oraz oryginalnymi łamańcami językowymi dotyczącymi danego obszaru językowego. Uczniowie wspólnie z nauczycielami powtarzali najciekawsze łamańce językowe. Kolejnym punktem obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych 2017 w ZST było rozwiązywanie przez trzyosobowe grupy quizu muzycznego polegającego na podaniu właściwej kolejności usłyszanych fragmentów utworów muzycznych.

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w ZST zakończone zostały quizami kulturoznawczymi, związanymi z różnymi  obszarami językowymi. 

Skip to content