26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Podsumowanie konferencji „Nowoczesne Technologie Informacyjne w Służbie Cyfrowej Szkole i Administracji Publicznej”

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 18-20 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu odbyła się ogólnopolska konferencja „Nowoczesne Technologie Informacyjne w Służbie Cyfrowej Szkole i Administracji Publicznej”. To już 12ta z kolei taka impreza organizowana przez naszą placówkę. Jak co roku cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony nauczycieli jak i przedstawicieli władz oświatowych, firm z branży IT oraz administracji publicznej. Zgromadziła ona ponad 220 uczestników, blisko 30 firm, wielu prelegentów z całej Polski oraz przedstawicieli naszych władz. Odbyło się 74 warsztaty oraz 21 wykładów. Każdy z pewnością znalazł coś interesującego z bogatej oferty przygotowanej przez przedstawicieli przemysłu informatycznego specjalnie na naszą konferencję.

Od godziny 11tej 18 listopada 2016 roku zaproszeni goście zaczęli się gromadzić w sali wykładowej. Spotkanie zainaugurowała pani dyrektor Bernadeta Kudas. Następnie wszystkich zgromadzonych powitał pan prezydent Karol Semik.

W dalszej kolejności swoją tematykę zaprezentowali zaproszeni wykładowcy. Gorące brawa świadczyły o tym, że prezentowany materiał bardzo podobał się uczestnikom naszej konferencji. Na zakończenie pierwszego dnia spotkaliśmy się przy wspólnym posiłku. Zwieńczeniem dnia inauguracyjnego był wieczór humoru z technologią w tle.

Drugi dzień spotkania (19 listopada 2016 roku) w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu rozpoczął się również sesją wykładową. Przedstawiona tematyka poruszała głównie problemy technologiczne, chociaż nie zabrakło też elementów merytorycznych. Po krótkiej przerwie rozpoczął się niecierpliwie wyczekiwany przez wszystkich maraton warsztatowy. Po liczebności uczestników na zajęciach dało się zauważyć , że wszyscy spragnieni są informacji odnośnie wykorzystania nowoczesnych technologii. Pięć sesji warsztatowych w sobotę to naprawdę potężna porcja informacji i doświadczeń. Po tak ciężkim dniu należał się wszystkim odpoczynek przy wspólnej kolacji. Wzięło w niej udział około 280 osób: uczestnicy, wykładowcy, przedstawiciele zaproszonych firm, goście.

Trzeci dzień konferencji w Radomiu rozpoczął się dwoma sesjami warsztatowymi. To była ostatnia szansa skorzystania z wiedzy, umiejętności i doświadczeń osób na co dzień zajmujących się wdrażaniem technologii w placówkach oświatowych. Następnie nasi goście zebrali się na sali wykładowej, na której miało miejsce podsumowanie 12tej ogólnopolskiej konferencji zorganizowanej przez Zespół Szkół Technicznych w Radomiu. Na koniec spotkania rozlosowano nagrody niespodzianki dla najaktywniejszych uczestników.

Przez cały czas trwania konferencji można było odwiedzać stoiska naszych partnerów rozlokowane na terenie szkoły. Znaleźli się wśród nich (w kolejności alfabetycznej): Agraf, apki{org}, Asus, CBSG, Cisco Meraki, Greeneris, Helion, HP, IRS, Intel, Katalyst Engineering, Learnetic, Mentor, Microsoft, Migra, Mistrzowie Kodowania, MWS (Multimedia w szkole), OEIiZK, ProData, Samsung, Super Belfrzy, Tp-Link, VisionDistribution, Vulcan, Wacom. Dało się tam zauważyć wiele ciekawych rozwiązań dla zastosowania w edukacji. Nie zabrakło zarówno najnowocześniejszego sprzętu jak i wsparcia w postaci książek czy opracowań.

W związku z dużym zainteresowaniem organizowaną przez Zespół Szkół Technicznych w Radomiu konferencją podejmiemy wszelkich starań, żeby mogło dojść do skutku tego rodzaju wydarzenie również w następnym roku. Dostrzegamy wśród naszych uczestników zapotrzebowanie na tego rodzaju formę szkoleń. Świadczy o tym nie tylko duża liczba chętnych do udziału w evencie, ale również zapisy w ankietach przeprowadzonych podczas naszego spotkania.

Dziękujemy wszystkim naszym gościom za wspólnie spędzony czas oraz dzielenie się wiedzą i umiejętnościami. Mamy jednocześnie nadzieję na spotkanie za rok. Więcej informacji o konferencji w Radomiu pod adresem: http://konferencja.radom.pl/.

Galeria

Skip to content