26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Dzień Europejski w ZST

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

27 października w naszej szkole odbyła się XI edycja Dnia Europejskiego. Uczniowie klas pierwszych i drugich, zaangażowani w przygotowanie tego eventu, postarali się o atrakcyjny wystrój stanowisk ukazujących poszczególne państwa Unii Europejskiej. Prezentacje multimedialne przybliżyły uczestnikom informacje o znanych osobach , kulturze, tradycjach i zwyczajach państw europejskich. Przedstawiciele klas wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej w języku angielskim. Najlepszym okazał się Piotr Cis z klasy IIA , drugie miejsce zajął Jakub Suwała z IC a trzecie Cezary Ogłoza z IT i Piotr Gładek z IB.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się potrawy tych krajów przygotowane samodzielnie przez uczniów. Na zakończenie imprezy odbyła się ich degustacja. Podczas Dnia Europejskiego towarzyszyli nam goście z Norwegii, Estonii i Łotwy realizujący wraz z naszą szkołą projekt CARE3 w ramach programu Erasmus +. Wspólnie ze społecznością szkoły dobrze się bawili prezentując informacje o swoich krajach ,częstując uczestników tradycyjnymi potrawami , oglądając wystrój kolejnych stanowisk. Przygotowaniem Dnia Europejskiego zajęli się opiekunowie Szkolnego Klubu Europejskiego Paweł Wolski i Bożena Czapla.

Skip to content