26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Zapraszamy na XII Konferencję „Nowoczesne technologie informacyjne w służbie cyfrowej szkoły”

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Po raz 12-ty Zespół Szkół Technicznych ma przyjemność zaprosić Państwa na konferencję: „Nowoczesne technologie informacyjne w służbie cyfrowej szkoły”. Odbędzie się ona w dniach 18-20 listopada 2016 roku. Przez te trzy dni chcemy zaprezentować najnowsze osiągnięcia z dziedziny IT, które można wykorzystać w szeroko rozumianym procesie edukacyjnym. Jak co roku zaprezentujemy wiele ciekawych wykładów, jak również zaprosimy na zajęcia warsztatowe. Zorganizujemy możliwość bezpośredniego kontaktu między firmami i nauczycielami, producentami i odbiorcami. A wszystko po to, aby nasza przyszłość była lepsza.

Dzisiaj edukacja to nie tylko budynek szkolny i zgromadzeni tam ludzie. Obecnie edukacja może odbywać się w dowolnym miejscu na świecie. Nie dzielą już nas jak dawniej kilometry. Dzięki technologii pojęcie odległości przestało mieć znaczenie. Zmienił się także sposób pozyskiwania przez młodych ludzi wiedzy i umiejętności. Dzisiaj już nie muszą o wszystkim dowiadywać się w „szkole”. Pytanie czy dzisiaj korzystałeś z Internetu młodym ludziom sprawia kłopot, bo oni w zasadzie nie odłączają się od Internetu. Urządzenia pozwalają im być w kontakcie non-stop. W kontakcie z informacjami i ludźmi. Idąc dalej tym tropem można zauważyć, że pojęcie „szkoła bez barier” nabiera od pewnego czasu nowego znaczenia. Dotychczas kojarzone było głównie z niepełnosprawnością. Dzisiaj szkoła bez barier to pojęcie dużo szersze. Pragniemy, aby nasze szkoły były bez barier nie tylko tych fizycznych. Jest to możliwe między innymi dzięki technologii.

„Radom – siła w precyzji” to hasło od kilku lat promujące nasze miasto. Bardzo dobrze komponuje się z przesłaniem naszej konferencji. Pragniemy przekazać naszym uczestnikom wiedzę i umiejętności przydatne do tego, aby być innowacyjnym nauczycielem, pedagogiem, edukatorem, mentorem. Aby budować szkołę bez barier. Szkołę do której nasi uczniowie chętnie zajrzą rozwiązać swoje problemy i podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami. Szkołę, która nauczy ich życia.

Skip to content