26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

ZŁOTO W TRIO-BASKECIE DLA ZST

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Złoty medal wywalczyli podopieczni Alberta Siekiery w TRIO-BASKECIE chłopców. Turniej koszykówki ulicznej organizowany był przy X Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego. Drużyny 5-osobowe (trzech grających + dwóch rezerwowych) rywalizowały w systemie „każdy z każdym”. Zawody rozgrywano jednocześnie na trzech boiskach, co pozwoliło na sprawne przeprowadzenie wszystkich spotkań. Łączna liczba drużyn, która przystąpiła do rozgrywek to 16 szkół ponadgimnazjalnych. W grupie B do której nas przydzielono nasi uczniowie wygrali wszystkie mecze: z X LO 10:0, VII LO 10:1 i z I LO 10:4. W ćwierćfinale pokonaliśmy ZS Samochodowych 10:6, w półfinale ograliśmy V LO 9:7, a w finale po dobrym i ciekawym meczu wygraliśmy z ZS Elektronicznych 9:6. W mistrzowskim składzie wystąpili: Jakub Buba 2O, Aleksander Goljat 1E, Szymon Piskorz 2E, Krzysztof Ogorzałek 1A, Paweł Syta 2F i Paweł Barszcz 1T. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy wysokiego poziomu umiejętności koszykarskich, widowiskowych akcji, rzutów z dystansu oraz sportowej atmosfery panującej podczas turnieju.

 

Galeria

 

Skip to content