26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

II Mistrzostwa Zespołu Szkół Technicznych w grę FIFA na konsoli XBOX

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniu 1 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu (dalej ZST) odbyły się drugie mistrzostwa szkoły w FIFA 2016. Tematyka piłkarska jak się okazało w naszej szkole jest bardzo popularna. Z ponad 100 chętnych zakwalifikowało się 64 osoby, które od godziny 9.00 rozpoczęły rywalizację. Pojedynki były niezwykle zacięte o czym może świadczyć fakt, iż większość spotkań kończyła się rzutami karnymi. Atmosferę w czasie zawodów podgrzewała aktywna grupa kibiców złożona z osób sympatyzujących z dyscypliną sportu jaką jest piłka nożna. Z początku nieśmiałe okrzyki na cześć grających kolegów i koleżanek przerodziły się w grupowe skandowanie haseł mających na celu zdopingowanie grających do jeszcze lepszej gry. W finale znalazło się dwóch uczniów klas trzecich technikum informatycznego (Rybiński Bartosz i Cywka Szymon). Ich pojedynek zakończył się wygraną reprezentanta klasy 3A – Rybińskiego Bartosza. Miejsca trzecie i czwarte zajęli odpowiednio: Kacper Pajek z klasy 1A i Artur Gaczkowski z klasy 2A. Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe nagrody i dyplomy. Zostały one na zakończenie rozgrywek wręczone przez panią dyrektor Bernadetę Kudas. Przez cały czas trwania zawodów salę gimnastyczną na której się one rozgrywały odwiedziła grupa uczniów i nauczycieli licząca ponad 400 osób.
Aby rozgrywki przebiegały sprawnie zaangażowaliśmy grupę 8 sędziów (nauczycieli ZST) oraz 3 osobowy zespół techniczny. Ponadto dzięki uprzejmości firmy Microsoft, która użyczyła nam na to wydarzenie sprzętów (konsole XBOX) oraz firmie SONY, która wyposażyła nas w projektory multimedialne mogliśmy cały konkurs prowadzić na 6 stanowiskach jednocześnie. Wśród lokalnych przedsiębiorców znaleźli się również tacy, którzy chcieli nam pomóc. Partnerem rozgrywek była firma ITM Poland, która ufundowała nagrody dla naszych uczestników, oraz firma Stadar sp. z o.o., która zadbała o catering podczas imprezy.
Więcej informacji można wyczytać przeglądając zdjęcia i filmy w naszej galerii, nagrane podczas trwania turnieju.
Zapraszamy znów za rok.
Skip to content