400 lecie śmierci W. Szekspira w Zespole Szkół Technicznych

W dniu 27 kwietnia w ZST zorganizowano imprezę szkolną upamiętniającą 400 lecie śmierci W. Szekspira.

Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dzięki której dowiedzieli się o życiu i twórczości pisarza. Następnie, zapoznali się z przebiegiem obchodów rocznicy w różnych miastach europejskich: Londynie, Gdańsku, Berlinie i Malcie. Przypomniano nie tylko informacje o znanych dziełach, ale również znane cytaty dzięki którym sława autora przetrwała do współczesnych czasów. Ostatnim punktem programu było rozwiązanie quizu tematycznego przez przedstawicieli poszczególnych klas, którzy brali udział w obchodach rocznicy.

Opracowała Beata Markiewicz.