26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Wycieczka do Wrocławia

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne zorganizowało dla uczniów naszej szkoły w dniach 30 marca do 2 kwietnia 2016 roku wyjazd do Europejskiej Stolicy Kultury – WROCŁAWIA. Atrakcją wycieczki był przelot samolotem linii Ryanair z Modlina. Dla większości uczniów był to pierwszy lot samolotem w życiu. Zwiedzaliśmy ciekawe miejsca m.in. Halę Stulecia (dawniej Halę Ludową)z wrocławską fontanną, wrocławski rynek, ciekawe obiekty sakralne, Muzeum Narodowe, Aulę Leopoldina na Uniwersytecie Wrocławskim, Ostrów Tumski – otoczony wodami Odry dawny gród ( który dał początek miastu) oraz słynne wrocławskie zoo. Największą atrakcją była Panorama Racławicka Jana Styki i Wojciecha Kossaka – obraz olejny przedstawiający bitwę pod Racławicami(1794), jeden z epizodów insurekcji kościuszkowskiej, zwycięstwa wojsk polskich pod dowództwem gen. Tadeusza Kościuszki nad wojskami rosyjskimi.. Wieczorem pierwszego dnia byliśmy na przedstawieniu teatralnym „ Kolacja dla głupca” we Wrocławskim Teatrze Komedia.
Opracował Ireneusz Skóra

Galeria

Skip to content