26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Dni otwarte w Zespole Szkół Technicznych

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Prawie 300-tu gimnazjalistów i wielu rodziców odwiedziło Naszą Szkołę w ramach Dni Otwartych ZST (8-9.04). Wśród najliczniej nas odwiedzających osób wyróżnili się przyszli absolwenci PG nr 3, 10, 8, 4 i 12 oraz uczniowie z gimnazjów w Parznicach, Wolanowie, Przytyku i Rudzie Wielkiej. Odwiedzający byli reprezentantami 40 gimnazjów z regionu radomskiego.
Jak co roku największą popularnością cieszyły się Technik Informatyk i Technik Mechatronik, jednak inne kierunki naszej szkoły (Technik Elektryk, Technik Energetyk, Technik Mechanik) miały wielu zwolenników (co najmniej na poziomie jednej klasy).
W ramach Dni Otwartych gimnazjaliści mogli spróbować swoich sił w „Grze Szkolnej”, w której wykonywali zadania zgodne z ich preferencjami (w zależności od zdeklarowanych profili szkoły). Chętni do Technikum Elektrycznego i Technikum Energetycznego montowali proste układy związane z energetyką niekonwencjonalną i układami elektrycznymi. Chętni do Technikum Informatycznego łamali hasła słabo zabezpieczonych testowy kont pocztowych i próbowali swoich sił w grafice komputerowej. Technicy Mechatronicy i Mechanicy programowali robota LEGO, budowali tokarkę lub uruchamiali obrabiarkę CNC.
A wszystkie te działania miały przybliżać gimnazjalistom nasza szkołę pokazują orientacyjnie czego się można w niej nauczyć. W ten sposób chcemy ograniczyć również liczbę osób, których decyzje edukacyjne będą nietrafione (wybór szkoły przypadkowy).

Galeria

 

Skip to content