26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Dni otwarte w Zespole Szkół Technicznych 8-9 kwietnia 2016r.

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

„Dzień Otwarty w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu”

Gra szkolna „Jak jest … czyli wiedza i umiejętności”  i wycieczka „Spacerkiem po szkole” to dwie aktywności, na które zapraszamy uczniów gimnazjów w ramach Dni Otwartych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu.

Obie te formy mają tak pokazać przyszłym uczniom Naszą Szkołę, aby ich wybory były świadome i właściwe. Dzięki wizycie w ramach Dni Otwartych w ZST będzie można poczuć atmosferę szkoły i spróbować swoich sił w prostych zadaniach tematycznych związanych z nauczanymi kierunkami.      

SPRAWDŹ SIĘ W BOJU.

Jak to wygląda?

Aktywność „Spacerkiem po szkole” – dostępna w piątek( 8.04.2016) od godziny 11.30  do 17.00, w sobotę ( 9.04.2016) od 8.00 – 14.00.  Działanie polega na zwiedzaniu wybranych przez uczestników – gimnazjalistów sal zgodnie z zainteresowaniami (informatyka, elektryk/energetyka, mechanika, mechatronika, klasy sportowe)  i prezentacja innych miejsc znaczących – siłownia, sklepik, biblioteka, SzOK, świetlica szkolna. Czas zwiedzania około 1 h w zależności od wybranych miejsc. Przewodnik – uczeń z ZST oprowadza, nauczyciele uczący opowiadają o tych miejscach.

Aktywność „Gra szkolna” – dostępna w piątek( 8.04.2016) od godziny 14.00 do 17.00,
w sobotę( 9.04.2016) od 8.00 – 14.00.  Grupa zwiedzająca odwiedza wybrane przez siebie punkty kontrolne w szkole i wykonuje zadania zdobywając prostą wiedzę i umiejętności związane z wybranym profilem szkoły. Gra kończy się w świetlicy weryfikacja zdobytej wiedzy. Grupy min. 5 osobowe – max 10 osób, czas trwania gry około 60 minut. Nagrody dla najlepszych uczestników Dni Otwartych (najwięcej punktów w Finale), upominek dla każdego, kto uczestniczy w Grze.

Wśród zadań dla uczestników Gry będą łamanie haseł komputerowych, elementy grafiki komputerowej (kierunek informatyczny), programowanie robota Lego (mechatronika), alternatywne źródła energii i proste prawa elektryczne (elektryka i energetyka) oraz możliwość wykonania testów preferencji i predyspozycji zawodowych.

WARTO SPRÓBOWAĆ SWOICH SIŁ I ZDOBYĆ DODATKOWĄ WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI.

Skip to content