26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Dzień Świętego Patryka w Zespole Szkół Technicznych

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Dnia 17 marca 2015 r. nauczyciele języka angielskiego zorganizowali w szkole Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. W czasie lekcji wszyscy uczniowie, którzy byli ubrani na zielono lub mieli jakiś irlandzki symbol, np.: kończyna trójlistna, mogli być zwolnieni z pytania w czasie zajęć. Z tej też okazji, w szkole odbyła się krótka akademia poświęcona Irlandii. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani dyrektor Joanna Krakowiak, która oficjalnie zaprosiła uczniów do wzięcia udziału w skromnej uroczystości. Podczas akademii uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, pozwalającą zapoznać się z geografią, historią oraz tradycją Irlandii, gdzie prym wiedzie muzyka i tradycyjne irlandzkie tańce, znane na całym świecie. W związku z tym wyświetlane były również fragmenty różnych filmów o zespołach muzycznych i w szczególności ukazujące irlandzkich tancerzy, wykonujących niesamowite pokazy taneczne. Odważniejsi uczniowie mogli spróbować swoich sił w wykonaniu tradycyjnego irlandzkiego tańca. Na koniec, uczniowie wzięli udział w konkursie (quizie), sprawdzającym ich wiedzę o Irlandii.

Galeria

Skip to content