26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Praktyki uczniów ZST w Niemczech

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach od 08.02.2016 do 04.03.2016 grupa 20 uczniów z klas trzecich technikum mechatronicznego w ZST odbyła 4 tygodniowe praktyki zawodowe w Niemczech, w firmie Vitalis GmbH. Nasz wyjazd na praktyki zagraniczne możliwy był dzięki realizacji projektu złożonego do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, który finansowany jest ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ (PO WER), na zasadach programu Erasmus+.  Zakwaterowani byliśmy w miejscowości Schkeuditz k. Lipska, w obiektach firmy Vitalis.
Wzbogacaliśmy swoją wiedzę i zdobywaliśmy umiejętności w zakresie budowy i zasad działania drukarek 3D, programowania obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC), programowania sterowników PLC oraz realnej pracy w zakładzie produkcyjnym.  W czasie wolnym od zajęć poznawaliśmy również zabytki i historię naszego zachodniego sąsiada.
Zwiedziliśmy również zautomatyzowaną fabrykę samochodów BMW w Lipsku i tak zwaną szklaną manufakturę Volksvagena w Dreźnie (http://www.vwgolf.pl/galeria/auta/szklana-manufaktura-w-dreznie-niemcy).
Skip to content