26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

XI Konferencja Nowoczesne technologie informacyjne w służbie cyfrowej szkoły i administracji publicznej

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 20-22 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu odbyła się po raz 11ty konferencja pt: Nowoczesne technologie informacyjne w służbie cyfrowej szkoły i administracji publicznej. Organizatorami tego cyklicznego wydarzenia byli nauczyciele ww. szkoły. To ogromne przedsięwzięcie zgromadziło ponad 300 osób, w tym 230 uczestników, ponad 50 wystawców i ponad 50 wykładowców i trenerów. 7 sesji warsztatowych w 13 salach lekcyjnych i laboratoriach dało imponującą liczbę blisko 80 warsztatów i 23  wykładów o różnorodnej tematyce. Poruszane były zagadnienia z zakresu nowych technologii, które właśnie są wdrażane w edukacji bądź pojawią się lada moment. Prezentowane było również nowoczesne oprogramowanie pozwalające w jeszcze lepszy sposób wykorzystać nowoczesny sprzęt. Nie zabrakło jednocześnie dobrych przykładów prowadzenia zajęć np. z historii, języka angielskiego czy wiedzy o społeczeństwie.  

Wśród wielu znanych niejednokrotnie światowych firm mogliśmy zobaczyć m.in.: AB SA, ACER, Action, Advisor, Agraf, Axence, Axis, Centrum Przetwarzania Danych Ministerstwa Finansów, CISCO, CybeRoam, Digital SunFlowers, Documaster Campus, Euroimpex, Fortinet Meru, Grupa Edukacyjna, Helion Edukacja, IRS, Librus, Microsoft, Migra, NComputing, NetEngine, on-lineeducation, Plagiat.pl, Pro Wi-Fi, ProData, QNAP, SAD, Samsung, SONY, SUSE, Technet, Wacom, Young Digital Planet, Zyxel. Stoiska części z wymienionych firm można było odwiedzić na terenie szkoły i zadać pytania bezpośrednio wystawcom. 

Nowością na tegorocznej konferencji było zainicjowanie muzeum techniki komputerowej. Zgromadzone eksponaty wzbudzały w odwiedzających najróżniejsze wspomnienia. Można było m.in. zagrać na konsoli Pegasus czy uruchomić komputer ZX Spectrum. Wiele osób mogło przypomnieć sobie jak wyglądała dyskietka czy taśma perforowana używana w wiekowych maszynach nazywanych komputerami. 

Nie zabrakło też czasu na wymianę doświadczeń, spostrzeżeń i własnych pomysłów. Uczestnicy bardzo chętnie dzielili się między sobą swoimi koncepcjami na prowadzenie atrakcyjnych zajęć. Do późna trwały dyskusje. Z przeprowadzonych sondaży wynikało jasno, że przyjęta przez organizatorów koncepcja organizacji konferencji sprawdziła się i zdecydowana większość odbiorców oraz prezenterów była zadowolona.  

Wydano blisko 1000 obiadów. Zjedzono 6 skrzynek polskich zdrowych jabłek. Wypito ponad 2000 tysiące herbat i kaw. Nie przeszkodziło to jednak naszym miłym gościom utrzymać dyscypliny i uczestniczyć wzorowo w wybranych przez siebie zajęciach.

Skip to content