26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Wyjazd studyjny w ramach projektu New-Tech

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 15-20 marca 2015 grupa nauczycieli z Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu przebywała w Niemczech na wyjeździe studyjnym w ramach projektu New-Tech (http://newtech.eduportal.pl/OProjekcie.aspx) organizowanego przez Combidata Poland sp. z o.o. Wyjazd ten był ostatnim etapem szkolenia nauczycieli przedmiotów zawodowych w ramach ww. projektu. Po wcześniejszych warsztatach i 2 tygodniowych praktykach w przedsiębiorstwach na terenie Polski mogli oni zapoznać się z pracą, organizacją i nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi w zagranicznych firmach.

Marcowy wyjazd, który obejmował m. in. targi nowoczesnych technologii CeBIT, obfitował w spotkania z przedstawicielami przedsiębiorstw realizujących swoje działania nie tylko na terenie Niemiec, ale często również na całym świecie. Była to niepowtarzalna okazja do podejrzenia trendów rozwojowych w branży IT. Wiele firm przestawiało swoje oferty przygotowane specjalnie dla potrzeb edukacji. Wśród nich były zarówno marki znane na całym świecie, jak: Fujitsu, Microsoft czy Shuttle, a także wchodzące dopiero na nasz rynek, ale z równie ciekawymi propozycjami.

Oprócz spotkania z technologiami wyjazd studyjny stworzył również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności posługiwania się językiem obcym. W odwiedzanych miejscach dominowały angielski, niemiecki i chiński.

Wśród wielu stanowisk na których prezentowano niesamowitą ilość produktów i usług nie zabrakło również przedstawicieli z Polski. Również oni mieli propozycje współpracy z polskimi szkołami polegające na wspólnym szkoleniu dorastających przyszłych pracowników z branż informatycznej, elektrycznej, mechatronicznej czy mechanicznej.

W drodze powrotnej można było zobaczyć oraz poznać zasady funkcjonowania dużej Niemieckiej firmy produkującej nowoczesne obrabiarki sterowane komputerowo. Przedsiębiorstwo to zatrudnia ok 7 tys. pracowników na całym świecie. Są obecni również w Polsce, gdzie pod Poznaniem mają własny zakład produkcyjny.

Skip to content