26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Projekt EURO NACH II w naszej szkole

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 5-8.06.2013r. w naszej szkole, w ramach realizacji projektu EURO NACH II gościliśmy partnerów biorących udział w projekcie. Byli przedstawiciele z Niemiec, Czech, Włoch, Łotwy  i Bułgarii. Omawiane były zadania związane z ogłoszeniem międzynarodowego konkursu, w którym będą mogli uczestniczyć także i nasi uczniowie. Językiem całego projektu jest j. niemiecki, ale w naszych dyskusjach prowadzone były także i w j. angielskiego. Z partnerami z Łotwy i Bułgarii mogliśmy rozmawiać dodatkowo po  rosyjsku. Ten tygiel językowy pozwolił nam przypomnieć sobie zapomniane zwroty i słownictwo i po raz kolejny mogliśmy się przekonać jak ważna jest w dzisiejszym życiu znajomość języków.

W ramach prac, wykonanych przez nasz zespół w tym projekcie powstał wspaniały kalendarz na rok szkolny 2013/2014. Goście zabrali do swoich placówek  po kilkanaście egzemplarzy tego kalendarza.

Ostatniego dnia wspólnie byliśmy w Warszawie. Stare i Nowe Miasto w naszej stolicy zrobiło na wszystkich gościach niesamowite wrażenie.

Następne spotkanie podsumowujące cały projekt odbędzie się we wrześniu 2014r. w Halle w Niemczech.

Do grupy pracujących nauczycieli przy meetingu w Polsce należeli: p. dyr. Bernadeta Kudas, p. wicedyr. Artur Rudnicki, p. Agnieszka Kaim, p. Elżbieta Marczewska, p. Piotr Błoński, p. Małgorzata Krajewska, p. Michał Czarnecki.

Skip to content