26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Wyjazd edukacyjny do Rumunii – Contest informatyczny w Petra Neamt

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 19-24 lutego 2013 roku delegacja w składzie: Marek Skrok, Bożena Czapla, Jakub Galbarczyk (3B), Bartosz Bednarczyk (3B), Artur Kozioł(3A) udała się do Rumuńskiego miasta Petra Neamt w celu wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie informatycznym. Po niezwykle ekscytującej podróży przez Słowację, Węgry i Rumunię mogliśmy cieszyć się urokami ślicznego miasta oraz jego okolic. Mieliśmy okazję zapoznać się z miejscowymi folklorem i kulturą. Poznaliśmy niezwykle serdecznych ludzi zarówno mieszkańców Petra Neamt jak i gości z innych krajów, m. in. Rosji, Bułgarii, Turcji, Grecji oraz Niemiec. Nasi uczniowie przystępujący do konkursu usytuowali się w środku stawki. Na ponad 40 uczestników, nazwiska naszych przedstawicieli można było znaleźć na 14-16 pozycji. W krótkich chwilach przerw między seminariami zorganizowanymi przez gospodarzy mogliśmy spotkać się i porozmawiać z nauczycielami uczącymi w odwiedzanej przez nas szkole. Bardzo chętnie opowiadali o tym jak się u nich żyje i pracuje. Gorąco zapraszali nas do odwiedzania pięknego kraju jakim jest Rumunia. Mamy nadzieję, że niedługo inni nasi przedstawiciele będą mieli okazję odwiedzić naszych „przyjaciół”.

Skip to content