26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Konferencja „Nowoczesne Technologie Informacyjne w Służbie Cyfrowej Szkoły i Administracji Publicznej”

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 17-18 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu odbyła się Konferencja „Nowoczesne Technologie Informacyjne w Służbie Cyfrowej Szkoły i Administracji Publicznej”.

Patronat honorowy nad konferencją objęło: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydenta Miasta Radomia.

Partnerami tegorocznej konferencji były następujące firmy: Sad, Microsoft, SimpleAV, Helion Edukacja, Intel, NTTSystem, Wacom, ProgMan, Novell, Action, Samsung, Prymus.info, Konsorcjum FEN,  Adobe,  RCS, Epson, Librus, Sony, VULCAN, Esri Polska,  SIT, NETGEAR, Arcabit.

Celem konferencji była integracja środowiska edukacyjnego, biznesowego oraz administracji samorządowej, umożliwienie wymiany poglądów, myśli, analiz w zakresie zastosowania technologii informacyjnych, zapoznanie z najnowszymi trendami w IT oraz wykorzystania TIK w edukacji.

W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 250 uczestników i zaproszonych gości.

W czasie konferencji odbyło się 19 wykładów, podzielonych na trzy sesje. Pierwsze dwie odbyły się w sobotę, kolejna w niedzielę. Tematyka wykładów była różnorodna i dotyczyła rozwiązań pomocnych w pracy w nowoczesnej cyfrowej szkole. Wysoka frekwencja na wykładach świadczyła o trafnym doborze tematów przez organizatorów. Przeprowadzono 72 godziny warsztatów podzielonych na 6 sesji po 12 warsztatów, które odbyły się w dniach 17 -18 listopada 2012r. Wśród licznej grupy prowadzących było pięciu nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu: Artur Rudnicki, Rafał Pietrzyk, Mariusz Utkowski, Marek Skrok, Jarosław Orczykowski, co świadczy o wysokim profesjonalizmie kadry naszej szkoły, której zaufały czołowe firmy informatyczne. Sesje warsztatowe cieszyły się dużą popularnością. Prowadzący pokazali najnowsze trendy w technologiach informacyjnych. Zajęcia warsztatowe były naturalnym uzupełnieniem wykładów i poszerzyły wiedzę uczestników.

Na koniec konferencji odbyło się podsumowanie i losowanie nagród wśród uczestników. Dwudniowa konferencja pokazała jakim kierunku powinno się rozwijać polskie szkolnictwo. Ukazała trudności związane z cyfrową szkołą i sposoby ich przełamywania. Uczestnicy oprócz wykładów i zajęć warsztatowych mieli liczne okazje do wymiany doświadczeń.

Strona konferencji: http://www.zst-radom.edu.pl/konferencja

Informacje na temat prelegentów: http://www.zst-radom.edu.pl/konferencja/prelegenci.php

Dodatkowe informacje na temat warsztatów: http://zst-radom.edu.pl/konferencja/page.php?id=warsztaty

Skip to content