26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Gala Stypendialna – V edycja programu stypendialnego PGNiG Termika SA

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W czwartek, 18 października 2012 roku, odbyła się po raz piąty Gala Stypendialna dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu oraz dla Zespołu Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie. Miejscem uroczystości był zakład Elektrociepłowni  Siekierki w Warszawie. Uczestniczyli w niej : dyrektorzy zakładów PGNiG TERMIKA SA: Mariusz Grochowski, Piotr Gąsiorowski, Stefan Zaraś, Jacek Śliwczyński oraz Marzena Cieśla,  przedstawiciele szkół partnerskich z Warszawy, jaki i Radomia w postaci dyrekcji: Bernadeta Kudas  i Artur Rudnicki, wychowawców: Małgorzata Soból (2N) i Sylwia Owczarek (4E) , stypendystów  wraz z rodzicami oraz członków zespołu projektowego ”Zagrzewamy do nauki” i innych  zaproszonych  gości z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Urzędu m.st. Warszawy czy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych. Uroczystość poprowadzili  odpowiedzialni za współpracę ze szkołami partnerskimi : Ewa Warska z Elektrociepłowni Siekierki i Witold Kucharek z Elektrociepłowni Żerań.

                Programem stypendialnym PGNiG TERMIKA SA objęci byli uczniowie klas 1-4 Technikum Energetycznego, Technikum Elektrycznego i Technikum Mechanicznego z naszej szkoły oraz Zespołu Szkół nr 40 z Warszawy. Stypendia w tym roku wzrosły do kwoty 2000 zł na każdego ucznia. Z naszej szkoły stypendium otrzymało 12 uczniów :

– z klasy 1N : Dominik Mitak, Łukasz Smorongiewicz, Filip Szymański;

– z klasy 2N: Jakub Lutostański, Radosław Pacholec;

– z klasy 3W: Jan Berliński, Michał Dujka, Piotr Wasiak;

– z klasy 4E: Krystian Sulima, Prasek Rafał, Daniel Zasada;

– z klasy 4M: Emil Włodarczyk.

                 Uroczystość wręczenia stypendium zakończył występ skrzypaczki  – Magdaleny Z., uczennicy szkoły warszawskiej. Zaproszeni goście mieli również możliwość uczestniczenia w krótkiej wycieczce po Elektrociepłowni Siekierki i poznać tym samym pracę od podstaw. Optymistycznym akcentem zachęcającym uczniów do dalszej nauki była wiadomość co do zatrudnienia 9 absolwentów z dwóch szkół partnerskich w tym roku kalendarzowym i możliwość zwiększenia tej liczby w roku następnym.

Skip to content