26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Erasmus+ 2023 Irlandia

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Regulamin kwalifikacji Erasmus+ 2023

 

W dniu 08.05.2023 uczniowie z klas 4A (technik informatyk), 4M (technik mechanik), 4N (technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej)  rozpoczęli praktyki zawodowe w Mallow w Irlandii w ramach projektu Erasmus+. Pierwsze dni upłynęły na poznawaniu okolicy, lokalnych opiekunów i zwyczajów panujących w tym pięknym kraju. Odbyły się spotkania organizacyjne z uczniami z każdego kierunku kształcenia oraz zajęcia z języka angielskiego. Uczniowie z klasy 4N uczestniczyli w kursie BHP, który był zakończony egzaminem. Wszyscy uczestnicy są już gotowi do podjęcia zadań, które będą stawiać przed nimi pracodawcy. Uczniowie oraz nauczyciele zostali zakwaterowani u rodzin goszczących. Jest to świetna okazja aby doskonalić znajomość języka angielskiego.

 

Kolejny dzień integracji 😀 spędziliśmy w południowo-zachodniej części Irlandii, w hrabstwie Kerry, gdzie znajduję się Park Narodowy Killarney. W malowniczym obszarze krajobrazowym podziwialiśmy jezioro Killarney oraz góry z największym szczytem Irlandii – Carrauntoohill. Szlak turystyczny, którym podążaliśmy prowadził przez tajemniczy las, w którym można było podziwiać piękne wodospady.  
Kolejnym etapem naszej wyprawy były bajkowe ogrody wokół Muckrose House oraz mała stolica regionu – miasteczko Killarney.
To był udany wypad.
Skip to content